Život Panny Márie - Clemens Brentano

Clemens Brentano
Žáner
náboženstvo
Nakladateľstvo
Spoločnosť Ježíšova DOBRÁ KNIHA (Tr)
Počet strán
348 g
Väzba
Pevná bez přebalu lesklá

• , zakúpené v Zachej.sk

Túto knihu tiež odporúčam prečítať, každému veriacemu aby mal predstavu aká čistá bola Panna Mária, nie ako je to vo filmoch vybratá len dievčina ale ako bola už pripravovaná pre narodenie Ježiša Krista. Ja ju čítam každý rok, teraz som ju objednala ako darček pre priateľku. 9

• , zakúpené v Zachej.sk

• Mária Matka nášho Pana Ježiša Krista je aj našou matkou. Máme ju všetci v úcte.
  • , zakúpené v Zachej.sk

Kniha je krásna, písaná jednoducho a pútavo. Približuje život svätej rodiny a učeníkov. Vynecháva obdobie života Panny Márie v čase dospievania Ježiša a jeho ukrižovanie. Knihu doporučujem.

Autor
Clemens Brentano
Žáner
náboženstvo
Nakladateľstvo
Spoločnosť Ježíšova DOBRÁ KNIHA (Tr)
Počet strán
Váha
348 g
Väzba
Pevná bez přebalu lesklá

Emmerichová bola už od detstva obdarená podrobnými videniami života Pána Ježiša, Panny Márie a svätých. V posledných rokoch svojho života prerozprávala svoje videnia Brentanovi. On ich presne zapísal a po jej smrti vydal.

V Živote Panny Márie je najprv opísaný príbeh predkov Panny Márie. Mnohí z nich patrili k esénom, k náboženskej skupine, ktorá obzvlásť intenzívne očakávala príchod Mesiáša. Potom opisuje zázračné narodenie Panny Márie a jej výchovu v chráme. Do detailov rozoberá život Jozefa a jeho rodiny, sobáš s Máriou, narodenie Ježiša a prvé roky jeho života, útek do Egypta a návrat do Nazareta.

Záverečná časť knihy je venovaná posledným rokom Máriinho života v Efeze, kam ju po ukrižovaní priviedol Ján, jej smrti, nanebovzatiu a začiatkom pôsobenia apoštolov.

• Rok vydania: 2005  ISBN: 8071414867  Rozmer: 140×215 mm
  • Počet strán: 210  Väzba: pevná  Jazyk: slovenčina
  • Vydal: dobrá kniha    Kategória: filozofia a teológia

• , zakúpené v Zachej.sk

• Porozumiteľná kniha, podá jasné informácie, úžasná

Určite odporúčam, hovorí o živote Matky Božej, o ktorom vieme dosť málo.

• , zakúpené v Zachej.sk

Vrelo odporúčam všetkým, ktorí sa chcú dozvedieť viac o živote Panny Márie a zaujíma ich hlavne jej duchovný rast v bežnom živote ako Panne vyvolenej Pánom, aby sa stala matkou Ježiša Krista.

• , zakúpené v Zachej.sk

• krásna kniha. na 100 percent pravdivá.

krásna kniha. presne toto som potrebovala k svojmu kresťanskému životu.aspoň mám teraz predstavu.

• , zakúpené v Zachej.sk

• Do objednania som o ňom nevedel. Zaujímavý knižný titul.

Odporúčam každému, kto chce vedieť viac ohľadne života Panny Márie a uvažovať o svojom živote v kontexte