Zákon krvi - Michaela Ella Hajduková

340 g
Väzba
Knihy viazané

Zákon krvi

Príbeh lásky, proti ktorej stál silný nepriateľ. Rasa, krv a národ.

Eliza je mladučké dievča, ktoré prichádza do Košíc spolu so svojimi rodičmi. Študuje na gymnáziu, je výborná v jazykoch a... pred rodičmi ukrýva veľké tajomstvo.

Daniel je syn bankára, žije v Košiciach, svoj voľný čas trávi hrou na organe v Chráme svätej Alžbety a... pred rodičmi ukrýva veľké tajomstvo.

Eliza miluje Daniela a Daniel miluje Elizu.

Táto láska by mohla mať šťastný koniec, keby... Keby Eliza nebola Nemka, Daniel Žid a keby sa práve nepísal rok 1938. Po náhlom zmiznutí Daniela odvážajú rodičia Elizu domov do Nemecka, kde už vládne Adolf Hitler a jeho rasové zákony. Eliza netuší, čo ju čaká ani ako ju to navždy poznačí. So zlomenou dušou je nútená nastúpiť ako zdravotná sestra v domove organizácie Lebensborn. Ocitá sa na zvláštnom mieste za železnou bránou, kde sa rodia deti pre vodcu. To však nie je jediné tajomstvo domova Hochland. Eliza ich všetky objaví, ale takmer za to zaplatí privysokú cenu. Aj keď má pocit, že už jej nič nemôžu vziať...

Nájdu napokon obaja svoj pokoj a znova jeden druhého? Zvládne Eliza všetky desivé skúšky, ktoré jej osud nachystal? Zlomí ju šialená ideológia a príde o rozum, alebo je aj na konci jej tunela svetlo?

Jeho pohľad bolel. Nechcela som si priznať, čo pred sebou vidí. Moju uniformu. Orla. A znak ríše, ktorá ho nenávidí za to, čo na ňom ani nie je vidieť. „Eliza,“ vyslovil zlomene moje meno a mne všetky slová zamrzli v hrdle.

Geniálny príbeh.

• , zakúpené v www.knihyprekazdeho.sk

• Fakt ma to zaujalo, ,,zhltla" som ju za dva večere
  • , zakúpené v vydavatel.sk

Veľmi kvalitná kniha

• , zakúpené v ABC Knihy

Krásna kniha, doporučila mi ju priateľka, príbeh lásky na pozadí historických udalostí z obdobia 2. sv. vojny

• , zakúpené v littera.sk

strhujuci pribeh autorka ho krasne opisala sice je vymysleny ale je to naozaj pekne opisane a dej sa v knihe odohrava priamo pred ocami citatela

jednoznačne odporúčam túto vynikajúcu knihu

• , zakúpené v iPark.sk

• krásny príbeh

odporúčam

• , zakúpené v MegaKnihy.sk

• Skvelá kniha odporučam si ju prečitat
    • nemam žiadne výhrady

Ja som velmi spokojna a odporučam

Geniálna kniha