Tisíc a jeden vtip po 50 rokoch - Ján L. Kalina

Garantovaný nákup z Niagara

Na sklade • 1 variantDarček2,69 €97 % • 2 670 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantDarček2,69 €2 355 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,27 €98 % • 24 336 recenziíShop roka '23 - VíťazĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variant2,99 €96 % • 4 927 recenziíĎalšie informácie
Do týždňa • 1 variantDarček2,99 €177 neoverených recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantDarček1 €3 701 neoverených recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant3,99 €2 372 neoverených recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variantZdarma98 % • 11 166 recenziíĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variant1,99 €97 % • 9 195 recenziíShop roka '23 - FinalistaĎalšie informácie

Autor
Ján L. Kalina
Nakladateľstvo
SLOVART
Počet strán
Rok vydania
2020

• , zakúpené v Gorila.sk

Mám prvé aj druhé vydanie. Toto je darček.

• , zakúpené v preskoly.sk

Oprášenie starých vtipov.

• , zakúpené v moja-kniha.sk

• skvelá spomienka na staré časy. Kedysi sme mali doma originál.

nič

Autor
Ján L. Kalina
Nakladateľstvo
SLOVART
Počet strán
Rok vydania
2020

Tretie prepracované a doplnené vydanie legendárnej knihy vtipov, ktorá keď v roku 1969 prvýkrát vyšla, slovenských komunistov rozzúrila tak, že jej autora poslali do väzenia. Kniha Tisíc a jeden vtip s podtitulom Učebnica vtipológie a žartizmu Jána L. Kalinu sa na dvadsať rokov stala najžiadanejšou medzi zakázanými knihami a dodnes patrí medzi najlepšie knihy o humore, aké u nás vznikli. Devätnásť kapitol knihy sa venuje rôznym podobám vtipov od antiky až po súčasnosť, anekdotám zo sveta i zo Slovenska, erotickým aj politickým vtipom či čiernemu a absurdnému humoru. Nové vydanie je doplnené o kapitolu s protikomunistickými vtipmi z čias normalizácie, ktoré autor publikoval v roku 1980 v nemeckom exile. Príbeh vzniku knihy a následnú perzekúciu jej autora komunistickým režimom približuje obsiahly doslov. Text dopĺňajú pôvodné karikatúry publikované v slovenskej tlači v 60. rokoch a na začiatku 70. rokov

• , zakúpené v Gorila.sk

Mám prvé aj druhé vydanie. Toto je darček.

• , zakúpené v preskoly.sk

Oprášenie starých vtipov.

• , zakúpené v moja-kniha.sk

• skvelá spomienka na staré časy. Kedysi sme mali doma originál.

nič

• Pozrite sa, kde môžete produkt kúpiť:

• , zakúpené v Gorila.sk

Skvelé nové vydanie knihy vtipov,ktorú som čítal prvý krát ešte ako chlapec.

• , zakúpené v Panta Rhei.sk

• teraz uz historicka kniha vyborna
  • , zakúpené v Panta Rhei.sk

• pôvodná sa mi nevrátila od požičiavateľa, musel som si zadovážiť novú. Je dobrá , keď si ju nechal. Chcel by som aj ďalšie knihy od Kalinu prečítať, ale asi až z knižnice lebo v obchodoch sú vypredané.

• šetrí čas i financie
  • , zakúpené v Gorila.sk

• Nedostatkov pod pultový tovar na komunistickom indexe

Pre znalcov

• Reálne vtipná kniha.
  • , zakúpené v Panta Rhei.sk

antológiu Tisíc a jeden vtip poznám, v detstve som si v nej roky listoval, kým sa nám nestratila. Preto som sa potešil vydavateľskému počinu Slovartu, ktorý k 50. jubileu pôvodného vydania pripravil knihu opäť pre čitateľov