Súboj kráľov - Martin R.R. George

Vydavateľstvo Tatran s.r.o.
Počet strán
Rok vydania
2014

Eddard Stark, gróf z Winterfellu, nasleduje príkaz svojho kráľa a priateľa Roberta Baratheona a opúšťa svoju vlasť na severe krajiny. Stáva sa kráľov poradca a zástupca, čo je neľahká úloha. Eddard je priamočiary, nebojácny a spravodlivý muž, ktorý sa s mečom v ruke postaví každému nebezpečenstvu. Avšak meč nie je účinný proti intrigám na dvore, ktoré ho nakoniec zdolajú a pripravia o život. Jeho dcéra, princezná Arya, utečie z hlavného mesta prezlečená za chlapca. Ovdovelá kráľovná dosadí na Železný trón svojho sadistického syna, ktorého ochraňuje s celou rodinou. Rytieri, ktorí zložili prísahu, že budú ocraňovať kráľovstvo pred nebezpečenstvom Severu, strácajú motiváciu a opúčťajú stanoviská. Barbari začínajú šípiť, že majú šancu na úspech, a zhromažďujú svojich bojovníkov.

Číslo vydania 1

• , zakúpené v Panta Rhei.sk

Ešte som nezačala čítať

darček pre dcéru

• , zakúpené v vydavatel.sk

Kupovala som ju pre synovca a ten bol nadšený ,nakoľko sme nemohli knižku zohnať, skúsila som internet a hneď mi vyhodilo vašu stránku.Neváhala som ani sekundu a hneď som ju objednala a do budúcna ma čaká ďalšia objednávka na ostatné knižky ako pokračovanie.Ja som bola spokojná a synovec tiež.Ďakujem..

• , zakúpené v Gorila.sk

produkt Súboj kráľov je jednou z kníh Georga R.R.Martina (Hostina pre vrany, Sny a prach a Po hostine). Knihu som kúpila ako darček pod stromček. Pretože ostatné diely už máme, verím, že Súboj kráľov urobí radosť.☺

super kniha

• , zakúpené v MegaKnihy.sk

• Skvelé, zhltla som za tri dni a hneď som si objednala pokračovanie.

• pútavý príbeh
    • veľmi dobrý štýl rozprávania
    • veľa postáv
    • nečakané zvraty
    • nie všetky postavy sa vám môžu páčiť, a preto niektoré časti príbehu môžu byť nudnejšie

Pre fanúšikov fantasy povinná vec. Príbeh je veľmi rozvetvený a každý si nájde to svoje. Preklad je obstojný a dá sa naň zvyknúť. Kniha je dokonca podla mňa lepšia ako aj tak už dobrý seriál, ktorý je podľa nej natočený.