Stručné dějiny diplomacie - Karolina Adamová, Ladislav Křížkovský

Nakladatelství C.H.Beck
Počet strán
Rok vydania
2002

Brazilská léčitelka a výtvarnice Sandra Epstein (1956) je autorkou terapeutického a vzdělávacího systému Arar?tama. Studovala výtvarné umění, pedagogiku, antroposofii, psychologii a praxi šamanismu. V polovině 7. let založila se svými přáteli komunitu poblíž městečka Cunha severozápadně od Sao Paula a od té doby tráví většinu roku v prostředí atlantského deštného pralesa. Obdiv k této nádherné přírodě, která představuje jednu z největších biodiverzit na planetě, u ní přerostl v hluboký citový vztah. Cítí se být plně součástí tohoto jedinečného ekosystému, který vnímá jako živou dýchající bytost, jako posvátnou síť celistvosti života, na níž jsme zapomněli a do níž jsme smyslovou přírodou doslova vetkáni. Tyto tisícileté lesy jsou totiž odrazem nejstarších částí našeho bytí, současná devastace světových pralesů zrcadlí stav naší vnitřní emocionální krajiny .

Vibrační esence, které Sandra Epstein vytváří z rostlin atlantského pralesa, představují nástroj, jenž nám může pomoci tento neblahý trend zvrátit. Esence nám umožňují probudit naši spící emocionální inteligenci, pomáhají nám rozvinout vědomí společenství s více než jen lidským světem přírody a získat tak větší citlivost vůči biosféře Země jako celku. Vedou nás od egocentrické k transpersonální formě vědomí. Autentická empatická zkušenost Sandry Epstein s pralesem ukazuje, že současná spiritualita, má-li být plodná, by měla mít ekologický rozměr.

Produkt zatiaľ nemá žiadne recenzie.