Radikálne odpustenie - Colin C. Tipping

Odpustenie či výzva odpúšťať je v našej kultúre aj spiritualite bežným pojmom. Čo však môže znamenať radikálne odpustenie? Colin Tipping vysvetľuje, že pri radikálnom...
Doporučená ponuka KNIHCENTRUM.SK

Na sklade • 1 variant1,49 €24 310 neoverených recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,29 €98 % • 127 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant3,99 €140 neoverených recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant3,99 €2 372 neoverených recenziíĎalšie informácie
Do týždňa • 1 variant2,99 €95 % • 4 886 recenziíĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variant2,65 €234 neoverených recenziíĎalšie informácie
Info v obchode2,29 €98 % • 19 411 recenziíShop roka 2022 - VíťazĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variantDarček3,36 €4 642 neoverených recenziíĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variantDarček2,99 €172 neoverených recenziíĎalšie informácie
Do týždňa • 1 variant2,48 €721 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,99 €4 neoverené recenzieĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant1,99 €97 % • 10 997 recenziíĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variant1,99 €98 % • 9 194 recenziíShop roka 2022 - FinalistaĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant3,6 €9 neoverených recenziíĎalšie informácie

brožovaná
Rok vydania
2010

• , zakúpené v MegaKnihy.sk

Pri objednanej knihe, ziadne vyhody ani nevyhody nevnimam, je to proste tovar, kt. mi bol doruceny vporiaku.

• Nadmerná spokojnosť
  • , zakúpené v Gorila.sk

Úžasná kniha pri čítaní ktorej som postupne pochopila, že som nebola žiadnou náhodnou obeťou svojho ochorenia, pretože som si ho vytvorila ja sama. Keď si uvedomíme, ale najmä pochopíme , že sme si sami niečo vytvorili, potom máme v sebe aj silu zmeniť to. Pochopila som, že ma moja duša viedla a že s veľkou Láskou riadila všetky kroky môjho tela, mňa a všetkých ľudí okolo mňa, až kým som dokázala sama sebe všetko s bezpodmienečnou Láskou odpustiť a pochopiť, že úlohou môjho ochorenia bolo zoznámiť ma s princípmi hlbokého ODPUSTENIA, prostredníctvom neobmedzenej Lásky. Kniha Radikálne odpustenie Vám pomôže ODPUSTIŤ na úrovni duše a práve takéto hlboké odpustenie potom prináša pokoj a mier v našom srdci.

Autor
Väzba
brožovaná
Rok vydania
2010

Colin Tipping vysvetľuje, že pri radikálnom odpustení úplne odpadá tradičné delenie účastníkov drámy na obeť a toho, kto sa dopustil niečoho zlého. Pri radikálnom odpustení človek chápe, že všetko, čo zažíva, má nejaký hlbší alebo vyšší účel, a že všetci sme zodpovední za všetko, čo sa objavuje v našej realite, a tým pádom nemá dôvod cítiť sa ako niekto, komu bolo ublížené. V pravom slova zmysle sa tak vlastne ani nejedná o odpustenie (pretože už niet komu ani čo odpúšťať), ale o úplne iný pohľad na ťažké či bolestné situácie v našom živote. Tento nový pohľad nám dodáva namiesto sebaľútosti a ukrivdenosti silu, moc, vedomie nezraniteľnosti a pocit slobody.

Radikálne odpustenie nás vyzýva k radikálnej zmene nášho vnímania sveta a k novému výkladu toho, čo sa deje v našich životoch tak, aby sme sa prestali cítiť ako obeť.

Archetyp obete je v nás hlboko zakorenený. Odjakživa hráme úlohy obetí vo všetkých oblastiach nášho života a presviedčame samých seba, že delenie ľudí na obete a agresorov je absolútnym základom ľudskej existencie. Aby sme sa vymanili spod vplyvu tohto veľmi silného archetypu, musíme ho nahradiť niečím radikálne odlišným niečím duchovne oslobodzujúcim, čo nás vyvedie z drám našich životov tak, aby sme boli schopní uvidieť väčší obraz a pravdu, ktorá sa nám zatiaľ skrýva. Keď túto pravdu zbadáme, pochopíme skutočný význam nášho utrpenia a budeme schopní transformovať ho do vyššieho poznania, múdrosti, súcitu a vedomia slobody.

Dokonca aj Ježiš Kristus, ako poukazuje autor, nám v skutočnosti chcel dať pôsobivý príklad toho, čo znamená transformácia archetypu obete, lenže my sme z neho paradoxne urobili najvyššiu obeť, jeho odkaz sme prekrútili a na jeho nesprávnom pochopení vybudovali masochistickú životnú filozofiu.

C. Tipping rozoberá aj predstierané odpustenie a poukazuje na rafinované spôsoby nášho ega, ktoré môžu vzbudzovať dojem, že sme odpustili, no v skutočnosti to tak nie je a bolesť v našom vnútri ostáva. Aby však nedošlo k mylnému pochopenie alebo k opačnému extrému, radikálne odpustenie neznamená, že bagatelizujeme pocity bolesti, krivdy, zrady a podobne. Naopak, poctivé precítenie a prijatie našich emócií tvorí veľmi dôležitú súčasť procesu, ktorý kniha popisuje. Mimochodom, jedná sa o knihu praktickú, ktorá nechce len mudrovať, ale sprevádzať čitateľa osobnou premenou. Nájdete tu teda aj konkrétne, podrobné návody, ukážky a príklady zo života. Autor tiež skúma, ako sa v našom živote opakujú určité vzťahové vzorce, a učí, ako sa z nich vymaniť, nahradiť ich pozitívnymi postojmi. Táto kniha transformuje váš pohľad na minulosť aj na to, čo sa s vami deje v súčasnosti, najmä s ohľadom na medziľudské vzťahy. Je to jedna z tých kníh, ktoré majú moc zmeniť váš život.

• Nadmerná spokojnosť
  • , zakúpené v Gorila.sk

• Pozrite sa, kde môžete produkt kúpiť: