Najkrajšie doliny - Ján Lacika

Na sklade • 1 variant2,29 €97 % • 1 742 recenziíĎalšie informácie
Do týždňa • 1 variantDarček3,36 €90 % • 4 668 recenziíĎalšie informácie
Do týždňa • 1 variantDarček2,99 €80 % • 175 recenziíĎalšie informácie
Do týždňa • 1 variant2,97 €100 % • 3 666 recenziíĎalšie informácie
1 deň • 1 variant2,29 €98 % • 19 535 recenziíShop roka 2023 - VíťazĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,99 €100 % • 4 recenzieĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variant2,27 €98 % • 24 250 recenziíShop roka 2023 - VíťazĎalšie informácie

Autor
Počet strán
Rok vydania
2009

• , zakúpené v Hrebenda

• Quick answers, helpful people, great quality, fast delivery!

Autor
RNDr. Daniel Kollár - DAJAMA
Počet strán
Rok vydania
2009

Ako ďalší titul z edície Prírodné Krásy Slovenska sme vydali publikáciu Najkrajšie doliny. Určitým spôsobom nadväzuje na úplne prvú publikáciu z tejto edície – knihu Najkrajšie vrchy. Podobne ako vrchy a štíty aj doliny patria k charakteristickým krajinným scenériám Slovenska a k tomu najkrajšiemu, čo slovenská príroda ponúka. Časopis Krásy Slovenska v minulých rokoch uverejnil čitateľský rebríček najkrajších dolín a práve v nadväznosti naň sme sa rozhodli pripraviť a vydať knihu Najkrajšie doliny. Hoci si uvedomujeme, že aj v prípade dolín, ktoré nesú označenie „najkrajšie“, ide o subjektívne názory autorov a vydavateľa, punc objektívnosti konečnej skupine dáva spomínaný rebríček čitateľov časopisu Krásy Slovenska, podľa ktorého sme pri výbere postupovali. Nakoniec sme zvolili 40 dolín, ktoré sme rozdelili do piatich skupín. Pôvodne sme uvažovali aj o skupine dolín z nížinných či zo sopečných oblastí Slovenska, avšak celkový počet by narástol tak, že by sme potrebovali dvojnásobný rozsah strán. A tak sme sa snažili vybrať predovšetkým doliny, ktoré majú pevné miesto v povedomí obyvateľov Slovenska. Predstavili sme ich polohu, vznik a vývoj, ktorý bol v každej skupine odlišný. Okrem podrobnej charakteristiky dolín a ich odnoží sme hľadali a nachádzali aj rôzne zaujímavosti či príbehy, ktoré dotvárajú ich charakter. Veríme, že vás náš výber najkrajších dolín zaujme a obohatí a že nám prepáčite prípadnú absenciu doliny, ktorá nesie prvenstvo vo vašom osobnom rebríčku.

Číslo vydania 1

Do týždňa • 1 variantDarček3,36 €90 % • 4 668 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,29 €97 % • 1 742 recenziíĎalšie informácie

1zákazník odporúča produkt
  • , zakúpené v Hrebenda

• Quick answers, helpful people, great quality, fast delivery!