Recenzie Modré zóny - Dan Buettneer SK

Overené recenzie Modré zóny - Dan Buettneer SK

Overený zákazník Literama.sk

Pridané: 16. marca 2017

Zakúpený v Literama.sk

• Pomerne dosť faktov (hoci všeobecne známych, no treba si ich občas pripomínať).
  • V texte sa nájde aj trocha balastu ("beletristickej vaty").

Dá sa odporúčať. Knihu by si mal prečítať každý, kto chce dlhšie (a zdravšie) žiť.

Overený zákazník MegaKnihy.sk

Mária Hletková

Pridané: 15. júna 2016

Zakúpený v MegaKnihy.sk

• Táto kniha odpovedá na otázky príčin dlhovekosti v niekoľkých oblastiach sveta. Našla som tam odpovedi, ktoré ma prekvapili. Ide hlavne o dlhodobo pestované sociálne väzby a s nimi spojené sebahodnotenie, pokoj a radosť i zmysluplnosť života, najmä vo vyššom veku.

O zdravý životný štýl sa zaujímam roky, preto ma zaujala téma dlhovekosti. Kniha je napísaná veľmi zaujímavo, je prešpikovaná vedeckými poznatkami odborníkov, rozhovormi s dlhovekými obyvateľmi vybraných lokalít, ich životnými príbehmi, skúsenosťami a filozofiou, zážitkami a postrehmi novinára, humorom i konštatovaniami, ako moderný štýl života ničí staré hodnoty. Proste kniha, ktorá sa veľmi dobre číta a vťahuje do deja. Prebúdza svedomie a núti rozmýšľať o vlastnej ceste za zdravou a kvalitnou starobou.
Neľutujem, že som si knihu kúpila a doporučujem si ju prečítať každému. Je vhodná i ako darček pre tých, čo zdravotný životný štýl uznávajú, ale aj pre tých s opačným postojom. Určite ich donúti rozmýšľať.