Materia medica pro homeopatickou praxi

Doprava zdarma, Viac ako mesiac
Doporučená ponuka Gorila.sk

Do týždňa • 1 variant1,49 €84 % • 24 710 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant3,99 €140 neoverených recenziíĎalšie informácie
Viac ako mesiac • 1 variantZdarma98 % • 24 250 recenziíShop roka 2023 - VíťazĎalšie informácie
Do týždňa • 1 variant2,48 €100 % • 721 recenziíĎalšie informácie

naučné
Počet strán
Rok vydania
2012

Táto Materia medica bola pôvodne vytvorená ako manuál k mojej vlastnej klinickej praxi. Mnohí moji kolegovia usúdili, že by som ju mal publikovať, tak som tak v roku 1990 urobil. Od tej doby som vynaložil veľa úsilia, aby som pripravil toto druhé vydanie.

Nadšenie mojich kolegov po celom svete mi veľa pomáhalo vypracovať oveľa systematickejšie cez sto liekov a nájsť referencie ku každému symptómu, aby som dodal svojmu dielu patričnú váhu. Problém existujúcich matérií medik je ten, že nie sú použiteľné počas konzultácie. Druhým problémom je, že modernejšie poňatie našich liekov, ako ich učia O. Vithoulkas, A. Geukens, R. Sankaran a mnohí ďalší dobrí učitelia, nie je dostatok. Preto som cítil, že je potreba napísať príručnú Materiu medicu, založenú na starých dobrých matérií Clarka, Kenta a Boerickeho, a obohatiť ju o dodatky spoľahlivých a osvietených homeopatov našich čias.

Na prvej strane každého lieku nájdete kľúčové symptómy, ktoré potrebujete, aby ste si boli istí svojim liekom. Najdôležitejšie symptómy sú najvyššie na stránke. Môžu to byť symptómy mysli, generálií či lokálne symptómy. Ďalej nájdete rubriky: Novorodenci, Deti, Puberta a Starí ľudia. Do týchto rubrík som zaradil symptómy, ktoré viac menej patria do týchto skupín. To vám pomôže potvrdiť príslušný liek, napríklad vám pomôže nájsť konštitučnú Belladonu.

V tomto vydaní som lieky vypracoval systematickejšie. Ku každému lieku som preštudoval matérie mediky Clarka, Kenta a Boerickeho a potom som pridal symptómy od našich moderných učiteľov aj z Kentovho a Syntetického repertória. Znamená to, že tieto dodatky zodpovedajú počítačovému repertóriu.

Dielo známeho súčasného holandského lekára určené pre kontakt s pacientom. Nové poznatky o liekoch. Čerpá zo všetkých existujúcich moderných zdrojov vrátane Sankarana, sherra, Vithoulkasa, Morrisona, Coulterovej, Phataka..., rovnako ako z klasických matérií medík, predovšetkým z Clarka. A hlavne z vlastnej bohatej praxe. Jediná matéria medika, kde sú symptómy členené tiež podľa vekových kategórií, t.j. Deti, Starí ľudia. Popis 104 liekov.

Produkt zatiaľ nemá žiadne recenzie.