Inventúra - Andy Hryc

830 g
Väzba
tvrdá

• , zakúpené v Gorila.sk

Veľmi zaujímavá kniha ,smutno pravdivý pohľad na ľudí a svet v ktorom sme žili a žijeme.

• , zakúpené v Gorila.sk

• Knižočka ma veľmi zaujímala, pretože som svojho času moderoval dve relácie v TWISTe. Tiež som chcel vedieť, s kým každým si Andy HRYC vybavoval účty. Nečítam knižku od začiatku, ale až od kapitoly o založení Rádia TWIST. Knižka sa číta vynikajúco a ťažko sa od nej odtrhnúť. Bol som milo prekvapený, že nie je len o nabrízganie na ľudí, ktorí HRYCa sklamali, ale poodhaľuje zákulisie, ako to všetko prebiehalo.
    • Knižka nie je vhodná pre toho, kto je alergický na škaredé slová. Tými Andy HRYC nešetrí - a zhruba na každej tretej - štvrtej strane si možno prečítať nejaký vulgarizmus.

Knižka je napísaná veľmi pútavým spôsobom a môžem ju len odporučiť.
    (Možno aj preto, lebo som v knižke nenašiel o sebe žiadnu (negatívnu) zmienku.)

• otvorenosť autora
    • asi ho za to všetko bolela duša...

Nuž vyspovedal sa. A pre niektorých možno neskoro...

Autor
Váha
830 g
Väzba
tvrdá

Autobiografia, v ktorej Andrej Hryc bilancuje svoj život, ale aj konanie ľudí, ktorých stretol a ktorí o týchto udalostiach nemajú odvahu hovoriť. ...Albright Bednárik Biľak Budaj Clooney Čarnogurský De Niro Dubček Don Quijote Ďurianová Ďurkovský Ďurovčík Dvorský Dzurinda Džugašvili Eichler Fialová Fico Flašík Fruni Goebbels Gottwald Hammel Haršányiová Haščák Havel Huba Hudek Hudec Husák Chmel Chudík Jakubisko Jarjabek Kaliňák Kňažko Kočner Kostka Kroner Kukan Kukura Labuda Lenin Leško Lexa Maďarič Machaj Majský Mečiar Mika Mikloš Mikloško Müller Paštéka Pinochet Piško Pišťanek Polívka Presley Radičová Rapoš Rezeš Rolincová Rozin Rusko Satinský Schuster Sitek Spielberg Steinhübel Studenková Traubner TWIST Valko Vášáryová Vondráčková Wojtyła...

To je iba niekoľko zo 740 mien, ktoré Andrejovi Hrycovi stáli za to, aby im venoval miesto vo svojej pravdivej a pre niekoho aj riadne štipľavej autobiografii nazvanej Inventúra.

Autor v úvode knihy hovorí:„Je veľa ľudí, ktorých v tejto knihe spomeniem, no napriek tomu, že keď ich občas stretávam na ulici alebo pri rôznych spoločenských príležitostiach, nestoja mi ani za ten pohľad. Z rôznych príčin nimi pohŕdam, vlastne by mi nemali stáť ani za zmienku, možno by som sa mohol a aj mal povzniesť nad ich úbohú existenciu, ale ako inak si s nimi vyrovnať účty?... Ja chcem hovoriť.“

Spomienky z mladosti, prvé lásky, angažmán na Novej scéne, ale aj nevyšetrená smrť otca. Susedské spolunažívanie s komunistami, rozlúčka s VPN a odchod z HZDS. Neuveriteľný príbeh Rádia Twist, legendárna nahrávka telefonátu medzi ministrom vnútra Ľ. Hudekom a I. Lexom o únose prezidentovho syna – to všetko odhaľuje Inventúra, osobné a zároveň verejné zúčtovanie doložené dobovými dokumentmi a autentickými fotografiami.

Knihu písal Andy Hryc dva roky a z pôvodne útlej knižočky je dielo s 57 kapitolami.

Andrej Hryc nám tým odkazuje, že sa máme naozaj na čo tešiť. Vraj to je divoká jazda po ostrí noža.

Nikdy som si nedával servítku pred ústa, všade a za každých okolností som vždy priamo hovoril, čo si myslím. Narobil som si tým, samozrejme, armádu nepriateľov. Všetci tí „opatrní“, ktorí si neradi pálili prsty a báli sa povedať, čo si naozaj myslia, nenávideli vo mne vlastnú zbabelosť, všetci tí, ktorých sa moje otvorené slová dotkli, podaktorí, ktorým som nechtiac (ale aj úmyselne) vliezol do kapusty, ku mne nikdy neprejavovali nejaké zvláštne sympatie, skôr naopak. Nie sú mojimi fanúšikmi ani sa nimi nikdy nestanú. Nuž, aké ohľady? Pripúšťam, že som vo svojich hodnoteniach niekedy príkry, nekompromisný a tam, kde to bolo potrebné, aj vulgárny. Taký som.

Andrej Hryc

Titul sme mali v ponuke aj s podpisom autora.

• , zakúpené v Gorila.sk

Knižka je napísaná veľmi pútavým spôsobom a môžem ju len odporučiť.
    (Možno aj preto, lebo som v knižke nenašiel o sebe žiadnu (negatívnu) zmienku.)

• otvorenosť autora
    • asi ho za to všetko bolela duša...

Nuž vyspovedal sa. A pre niektorých možno neskoro...

• , zakúpené v Gorila.sk

• pútavost,ťah na branku,pohlad pod pokryvku

dobrá kniha

Kniha sa dobre čítala

• zaujímavé
    • nemám

odporúčam

• , zakúpené v Gorila.sk

Zaujala ma možnosť skonfrontovať si vyjadrenia autora s osobnými skúsenosťami rodilého bratislavčana

• , zakúpené v Gorila.sk

Túto knihu som kúpila pre môjho zaťa, takže neviem sa k nej vyjadriť

• , zakúpené v Gorila.sk

• zaujímavá subjektívna výpoveď o dobe
    • priamy štýl bez okolkov
    • jeden z pohľadov na roky pred a po prevratoch
    • príliš osobne ladené
    • hodnotenie doby s predsudkami
    • presvedčenie o absolútnej správnosti vlastného úsudku
    • nezaujímavé podrobnosti zo súkromného života autora

Zaujímavá subjektívna výpoveď o dobe, ale jej hodnotenie s predsudkami a presvedčenie o absolútnej správnosti vlastného úsudku. Jeden z pohľadov na roky pred a po prevratoch, písané
    priamym, zrozumiteľným štýlom, ale nezaujímavé podrobnosti zo súkromného života autora. Keď to má byť inventúra vlastného života, tak potom to až tak veľmi nevadí. Preto odporúčam.

• , zakúpené v Gorila.sk

Výborná kniha, mama bola veľmi spokojná.