Hyperprostor - Michio Kaku

Počet strán
Rok vydania
2008

• , zakúpené v Martinus.sk

• Napriek tomu, že moje vedomosti z fyziky sú edukačne podchytené na gymnaziálnej úrovni, študujem pre vlastné potreby amatérsky ďalej. Po Hawkingovi ďalší vynikajúci expert. Btw, k jeho menu som sa dostal na jazykovom kurze, kde v učebnici bol o ňom výborný zhrňujúci článok.

Knihu čítam pomaly a zodpovedne, skutočne je nabitá relevantnými info, pokiaľ ako laik viem posúdiť. Žiadne čítaníčka typu "za päť minút fyzikom" a pod.
    Osobne som si ju kúpil na získanie prehľadu v najaktuálnejších smerovaniach astrofyziky.
    Odporúčam len pre vážnych záujemcov, ktorí chcú vedieť a nie len ohúriť svoje neskúsené okolie.
    Kvalita obsahu zodpovedá cene, čiže OK.

Autor
Dokořán, s.r.o.
Počet strán
Rok vydania
2008

Snáď najpevnejšie zakorenenú predstavou o svete okolo nás je, že má tri rozmery. Vedecké revolúcie však idú vždy proti zdravému rozumu, hovorí Michio Kaku. Pripomína, že väčšina ľudí - a väčšina vedcov - kedysi pokladala za úplný nezmysel aj teóriu relativity a kvantovou fyziku. Zatiaľ nie je v ľudských silách existenciu vyšších dimenzií empiricky dokázať, dá sa však skúmať, čo by z ich existencie vyplývalo.

Teória hyperpriestoru sa podľa autora môže stať "teórií všetkého". Po ktorej dlhé roky neúspešne pátral Einstein a ktorá by zjednotila všetky známe prírodné zákony. Hyperpriestor nás zoznamuje s históriou štvrtého rozmeru, približuje strunovú teóriu, predkladá najnovšie vedecké poznatky. Kladie si aj otázky o možnostiach života v paralelných vesmíroch. Kaku je preslávený vedec, pútavý rozprávač a vynikajúci popularizátor schopný jasne vyložiť aj tie najťažšie fyzikálne modely.

Na sklade • 1 variant2,27 €98 % • 24 232 recenziíĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variant1,99 €99 % • 9 194 recenziíĎalšie informácie

1zákazník odporúča produkt
  • , zakúpené v Martinus.sk

Kvalita obsahu zodpovedá cene, čiže OK.