Recenzie Gorila - Tom Nicholson

Zakúpený v vydavatel.sk

• O.K

Pridané: 18. novembra 2013

Zakúpený v Gorila.sk

stručná jasná fakta, k jejichž sumarizaci bylo potřeba nemálo odvahy ...

Pridané: 2. októbra 2013

(Upravené 2. októbra 2013)

Dobra volba

Braňo

Pridané: 1. júna 2013

Zakúpený v Gorila.sk

• Túto knihu azda netreba ani predstavovať. Je písaná svižným a veľmi dobre čitateľným štýlom - Tom Nicholson mal zrejme veľmi dobrých pomocníkov.
  • Kniha bezpochyby popisuje len povestný vrchol ľadovca, tie najväčšie zlodejiny, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou stáli za "privatizáciou" SPP s SE a iných strategických podnikov, stále zostávajú viac - menej skryté.
  • Istým negatívom je tiež to, že hoci sa autor snaží o vyvážený pohľad, predsa len je poznať, že jednej strane, hoci práve popisuje jej negatívne aktivity, stále nadŕža viac než tej druhej. Nie je to také výrazné a nekritické ako v minulosti, ale autor faktografickej literatúry by mal byť absolútne nestranný.

Hoci bola celá akcia, ako je aj v texte knihy uvedené, už v jej priebehu prezradená a tak nevieme zistiť, kto už v tom čase vedel, že jeho slová sú nahrávané a tak celý rozhovor mohol byť vopred narežírovaný, dáva táto kniha istý obraz o slovenskej politike a jej súvislosti s privatizáciou v období rokov 1998 - 2006.

Pridané: 14. januára 2013

(Upravené 14. januára 2013)

knižku som ešte nečítala

Pridané: 26. decembra 2012

(Upravené 26. decembra 2012)

Zakúpený v Gorila.sk

• knihu poznam, vhodny darcek

- bol som rad, ze kniha bola takto dostupna aj pre priatelov

Marián Hellebrand

Pridané: 10. augusta 2012

(Upravené 10. augusta 2012)

Zakúpený v Gorila.sk

• Kniha je veľmi zaujímavá a vyplňuje medzeru v oblasti literatúry faktu, zároveň podáva obraz o stave vnútornej politiky a v konkrétnej kauze,
  • Pre túto knihu som sa rozhodol práve pre jej horeuvedenú prednosť, sledujem toto dianie, ale veľké ilúzie o vyšetrení spisu si nerobím, pretože cítim, že pomaly ale iste začína byť okolo Gorily ticho a celé to ide do stratena (zatiaľ).
  • Kniha mohla vyjsť aj viazaná. Bolo by to síce trochu drahšie, ale nevadí.

Kniha v podstate splnila moje očakávanie a takto nejak som si obsah predstavoval, ktorý ma veľmi neprekvapil, len v podstate potvrdil, že politická scéna na Slovensku je totálne prehnitá.
Kvalita spôsobu vydania knihy - paperback, kvalita fotografií - zodpovedá jej cene, ale vzhľadom na problémy s jej vydaním a na záujem jej rýchleho dodania na knižný trh niet sa čo čudovať - beriem.
Je to však žiaľ na úkor kvality. Napr. Ústav pamäti národa vydáva kvalitnejšie spracovanie.
Kniha je vhodná pre každého, kto sa vážne zaujíma o dianie na vnútornej politickej scéne a aspoň trochu mu záleží na budúcnosti národa. Celkove to bola aspoň pre mňa každopádne dobrá kúpa.

Ivana Gáboríková

Pridané: 4. augusta 2012

(Upravené 4. augusta 2012)

• objektívnosť postáv

objektivita a správny posudok osôb a spoločnosti

Pridané: 30. júla 2012

(Upravené 30. júla 2012)

Zakúpený v Gorila.sk

• pravdivý obraz politiky na Slovensku
  • koniec akýchkoľvek ilúzií o spravodlivosti v akejkoľvek sfére

-bola som zvedavá dozvedieť sa bližšie o kauze "Gorila"
- knihu neodporúčam čítať zo zdravotných dôvodov ľuďom ľahko podliehajúcim citom
-nemám pocit, že som rada, že som si túto knihu prečítala ...

Malá princezná

Malá princezná