Fifty Shades of Grey - E.L. James

Produkt roku 2014 - Finalista
"Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás... Romantický, oslobodzujúci a návykový. Aj taký je román Päťdesiat odtieňov sivej, ktorý vás pohltí už od prvej...
Doporučená ponuka KNIHCENTRUM.SK

Na sklade • 1 variant2,29 €97 % • 130 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,27 €98 % • 24 250 recenziíShop roka 2023 - VíťazĎalšie informácie
Do týždňa • 1 variant2,97 €100 % • 3 666 recenziíĎalšie informácie
Do týždňa • 1 variant2,99 €96 % • 4 910 recenziíĎalšie informácie
1 deň • 1 variant2,29 €98 % • 19 535 recenziíShop roka 2023 - VíťazĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,48 €100 % • 721 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,99 €100 % • 4 recenzieĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variant1,99 €98 % • 9 194 recenziíShop roka 2023 - FinalistaĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant1,99 €98 % • 11 087 recenziíĎalšie informácie

Počet strán
Rok vydania
2012

• dobre horí v krbe
    • nešla som z kníh do kolien, za ten peniaz som si mohla kúpiť lepšie čítanie, dám alebo vymením knihy za niečo pútavejšie

Dačo kniha mala do sebe, myšlienka tam bola ale inak pre mňa nič.

Som spokojný s nákupom.

• Je to skvelá kniha.
    • Poukazuje na charakter postáv.
    • Kto tú knihu čítal vie aká je skvelá

Veľa sa o tomto produkte hovorilo, tak som sa chcela presvedčiť či je to noazaj také skvelé ako to všetci opisujú. Myslím si že som urobila veľmi správne, keď som si tú knihu objednala. Už mám všetky tri časti a vôbec neľutujem. Každý kto uvažuje že by si tú knihu objednal tak len smelo do toho!!! Ak ste však človek ktorý nemá rád násilie tak radšej si ju neobjednávajte... Ale ľudia ktorý to čítali pozorne však vedia že to nieje len o erotických scénach ale o charaktere a minulosti hlavnej postavy. Kvalita spracovania knihy je skvelá a ten obsah je úplne svetový. :)

Autor
Rok vydania
2012

Ocenenie

Produkt roku 2014 - Finalista

"Strhujúci erotický román o temných túžbach v každom z nás...

Romantický, oslobodzujúci a návykový. Aj taký je román Päťdesiat odtieňov sivej, ktorý vás pohltí už od prvej strany.

Prinášame vám tlačovú správu vydavateľa titulu Fifty Shades of Grey, plnú zaujímavých informácií:

Román, ktorý oslovil štyridsať miliónov žien po celom svete, pretože zverejnil ich sexuálne fantázie, vyjde v októbri po česky aj po slovensky. Kniha Fifty Shades of Grey – Päťdesiat odtieňov sivej opisuje nerovný vzťah nevinnej študentky Anastázie Steeleovej a multimilionára Christiana Greya, ktorého sexuálne preferencie ťahajú k dominancii a ovládaniu partnerky. Román v októbri vydá nakladateľstvo XYZ v preklade Miroslavy Sedláčkovej.

Pre slovenských čitateľov a čitateľky nebude pravdepodobne opis sexuálnych praktík taký šokujúci ako pre Američanky, napriek tomu román nastoľuje otázky, kam až sa dá zájsť v mene lásky. Prvý diel trilógie nedáva jednoznačnú odpoveď, rovnako ako necháva otvorené príčiny podivného správania Christiana Greya. Nakladateľstvo na román a na záujem, ktorý vzbudil predovšetkým v internetovej komunite, upozornila prekladateľka českej verzie už dávnejšie a nakladateľstvo XYZ sa usilovalo takmer pol roka získať práva na vydanie. Nakoniec XYZ vydá postupne celú trilógiu, ktorej ďalšie dva diely sa v origináli volajú Fifty Shades Darker a Fifty Shades Freed.

Prekladateľka českej verzie Zdeňka Lišková, ktorá už pracuje na druhom a treťom diele, upozorňuje, že trilógiu je nutné vnímať komplexne, a sľubuje, že napätie a erotické dusno sa budú ešte stupňovať.

Románu sa celosvetovo zatiaľ predalo 40 miliónov výtlačkov. Práva na vydanie získali nakladateľstvá v 40 krajinách a štúdio Universal Pictures kúpilo práva na sfilmovanie za päť miliónov dolárov. S predajom cez 1,1 miliónov výtlačkov počas prvých jedenástich týždňov sa Fifty Shades of Grey stala najlepšie predávanou knihou všetkých čias. Predbehlo aj Da Vinciho kód a Harryho Pottera. Vo svete sa očakáva „Fifty Shades baby boom“, pretože sa všeobecne tvrdí, že román zdvihol záujem žien o sex.

E L James je pseudonymom Eriky Mitchellovej Leonardovej (1963), televíznej produkčnej a manželky scenáristu a režiséra Nialla Leonarda, s ktorým je viac ako dvadsať rokov a má s ním dvoch pubertálnych synov. Vo svojom reálnom živote jazdí na Mini, má rada cenovo prijateľné biele víno a Nutellu a najviac času jej zaberie pranie špinavej bielizne synov, ragbistov. V ich londýnskom dome nie je ani stopa po Červenej mučiarni z jej románu, napriek tomu jej manžel nežne hovorí Dračica.

• Študovala históriu na Univerzite v Kente, písať chcela už od detstva, snívala o tom, že raz napíše román, ktorý spôsobí rozruch, ale kvôli rodine a kariére svoje sny na čas odložila. Nakoniec nabrala odvahu a pustila sa do písania prvého románu, Fifty Shades od Grey. Pôvodne ho písala ako fanfiction ságy Stmievanie pod menom Snowqueens Icedragons, to bolo v roku 2009. Úspech, aký jej dielo dosiahlo na internete, ju úplne šokoval. Podľa svojich slov doň vtelila svoju krízu stredného veku a všetky svoje fantázie, ktoré sa zrejme stretli s fantáziami mnohých žien po celom svete. Dokazuje to záplava e-mailov v jej schránke, ktorých obsah je podobný: „Milujem vašu knihu. Aj manžel Vám ďakuje!“ Neskôr zmenila mená hlavných postáv a v roku 2011 vydala Fifty Shades of Grey v terajšej podobe.
  • Erika Mitchelová Leonardová sa publicite skôr vyhýba. Jej agentka Valerie Hoskinsová hovorí, že autorka nemá potrebu dávať rozhovory, pretože sa jej kniha predáva sama. Napriek tomu Erika súhlasila s prvým verejným vystúpením v Británii, na ktorom sa zúčastnilo 450 fanúšičiek ochotných zaplatiť 20 libier za vstupenku. Tam napríklad prezradila, že musela zavolať do predajne áut, aby sa opýtala, či môžu mať dvaja ľudia sex v Audi R8. Predajca povedal rezolútne „nie“. Autorka sa však vydala do autosalónu osobne a potom, čo si do auta sadla, usúdila, že to možné je. Na otázku, či knihu čítali jej synovia, odvetila: „Panebože, nie. To by ma zabilo a ich tiež.“ Naopak, jej osemdesiatdvaročná matka je knihou nadšená"

4zákazníci neodporúčajú produkt

• dobre horí v krbe

Dačo kniha mala do sebe, myšlienka tam bola ale inak pre mňa nič.

Som spokojný s nákupom.

• Knihu som kúpila na základe odporúčania a spravila som dobre.

Kniha je perfektná, držala ma od prvej až po poslednú stranu. Hneď objednávam ďalšie dve časti.

• Pozrite sa, kde môžete produkt kúpiť:

• Je to skvelá kniha.
    • Poukazuje na charakter postáv.
    • Kto tú knihu čítal vie aká je skvelá

ok

• , zakúpené v KNIHCENTRUM.SK

• Kniha je dosť dlhá čiže vám zaobstará zábavu na niekoľko pár dní. Je veľmi príjemné ju čítať a už sa neviem dočkať kedy sa dostanem k dvojke.

Ja som ako prvé videla film, čo som urobila chybu, ale to ma ešte viac prinútilo si knihu kúpiť a prečítať. Zatiaľ som len vo štvrtine knihy no už tak je pre mňa veľmi zaujímavá, pútavá a pri čítaní sa neviem dočkať, kedy prejdem na ďalšiu stranu a prečítam si niečo nové a postúpim v deji. Podľa mňa je kniha veľmi zaujímavá a kto videl tiež najprv film všíma si všetky detaily ktoré vo filme neboli použité a aj rôzne zmeny vo filme. Keďže má kniha ešte dve pokračovania tak sa už veľmi teším kedy si prečítam dvojku a čo v nej bude. Autorka si vybrala veľmi zaujímavú aj náročnú tému musím uznať no podľa mňa ju spracovala veľmi dobre. Kniha je dosť dlhá čiže ma jej cena ani neprekvapuje a mne osobne nerobilo problém za túto knihu dať 20 € za to narozdiel za knihu NOC V MALIBU som dala cca rovnako mala asi iba 200 strán a obsahovo ma vôbec nezaujala. Knihu môžem odporučiť ďalej ale ocenia ju asi len ženy, pretože je to skôr román. Príjemné čítanie aj ostatným.

• Finalista súťaže ProduktRoku 2014, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľov.

Zobraziť celú recenziu na www.produktroku.sk

• , zakúpené v KNIHCENTRUM.SK

vyborna knizka

• , zakúpené v preskoly.sk

• pútavý
    • trochu veľa sexu

zaujímavá a pútavá kniha

Toto je teda prepadák! Kniha je hrubšia ako Biblia a na to, že ide o erotický román je primitívne trápna, keďže pannu nepoškvrnenú pobozká začarovaný princ až na 97 strane! Kniha nemá žiadny spád je nudná a hraničí so sadizmom. Určite druhú ani žiadnu inú ďalšiu časť čítať nebudem! V Angelike pred 40 rokmi bolo viac erotiky ako v tomto. Totálny brak - škoda peňazí. Knihu som čítala na odporúčanie priateľky a pretože som čitateľský maniak tak som ju prečítala do konca, no škoda času. Panna je naivná zakomplexovaná hus a princ je sadistický arogantný a panovačný úchyl. Fakt sa toto nedá nazvať ani erotickým románom. Pod erotikou si predstavujem niečo iné. Komu sa toto páči???