Digitálna demencia

Do týždňa • 1 variant2,48 €721 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant3,99 €140 neoverených recenziíĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variantDarček3,36 €4 665 neoverených recenziíĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variantDarček2,99 €175 neoverených recenziíĎalšie informácie
Info v obchode2,29 €98 % • 19 527 recenziíShop roka 2023 - VíťazĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant2,99 €4 neoverené recenzieĎalšie informácie

naučné
Počet strán
Rok vydania
2018

Digitálne média nás odbremeňujú od duševnej práce. To, čo sme kedysi riešili hlavou, vybavujú dnes za nás počítače, smartfóny, organizátory a navigácie. Prináša to však nesmierne nebezpečenstvo, tvrdí Manfred Spitzer, renomovaný vedec, ktorý sa venuje výskumu mozgu. Výsledky výskumu, ktoré zverejnil, sú alarmujúce: DIGITÁLNE MÉDIA SPÔSOBUJÚ ZÁVISLOSŤ.

Z dlhodobého hľadiska škodia telu a predovšetkým duševnému stavu. Keď prácu mozgu prenášame na externé zdroje, mozog postupne prestáva naplno fungovať. Nervové bunky odumierajú a dorastajúce bunky nedokážu prežiť, lebo ich nevyužívame. U detí a mladistvých sa vplyvom obrazových médií dramaticky znižuje schopnosť učiť sa. Následkom sú poruchy pozornosti, strach a otupenie, poruchy spánku a depresia, nadváha, tendencia k násiliu a sociálny úpadok. Spitzer nás upozorňuje na znepokojujúci vývoj a predovšetkým u detí vyzýva k obmedzovaniu konzumu, aby sa predišlo digitálnej demencii.

• , zakúpené v Panta Rhei.sk

• určite vypĺňa medzeru na trhu
  • , zakúpené v Literama.sk

xxxxxx

• , zakúpené v preskoly.sk

• životne dôležité informácie
    • žiadna nevýhoda
  • Pozrite sa, kde môžete produkt kúpiť:

• , zakúpené v ABC Knihy

nestihla som ešte čítať celú, no pre dnešného internetového človeka a rodiča je to výborný poradca