Čím žila slovenská rodina - Katarína Nádaská

Narodíme sa do rodiny. Vyrastáme v rodine. Svadbou zakladáme novú rodinu. Rodina nás sprevádza starnutím a uchová si nás v pamäti, keď navždy odídeme. Napriek tomu, že...
Garantovaný nákup z Niagara

• , zakúpené v www.knihyprekazdeho.sk

Super kniha

• veľmi krásna kniha
  • , zakúpené v MegaKnihy.sk

• Kúpila som ho na základe kladných recenzií, celá rodina žijeme s folklórom a presne takéto knihy obľubujeme. Obsah neviem ešte hodnotiť, nečítala som ju ešte, to je darček pod stromček pre dcéru.

Autor
Ilustrátor
Martin Kellenberger

Narodíme sa do rodiny.

Vyrastáme v rodine.

Svadbou zakladáme novú rodinu.

Rodina nás sprevádza starnutím a uchová si nás v pamäti, keď navždy odídeme.

Napriek tomu, že slovenská rodina za posledných sedemdesiat rokov prekonala nemalé zmeny, neprestala byť trvalou hodnotou dnešného človeka. Jej postavenie v súčasnom myslení nadväzuje na miesto, ktoré zastávala v sústave hodnôt našich predkov. Plní, tak ako plnila kedysi, všetky základné funkcie. A podobne ako platilo v minulosti, platí aj dnes – a nepochybne bude platiť vždy –, že láska, súdržnosť a pomoc, také potrebné v akomkoľvek ľudskom spoločenstve, sú o to potrebnejšie v rodine, kde vzniká a rozvíja sa nový život.

Každá rodina v tradičnej spoločnosti mala vlastný, neopakovateľný príbeh, pričom všetky tieto príbehy spájalo niečo, čo bolo dané kolobehom ľudského života a písanými aj nepísanými zásadami morálky. Najčistejšie sa to odzrkadľovalo v rodinnom zvykosloví, ktorým sa zaoberá táto kniha.

Autorka súčasníkom približuje, čím žila tradičná slovenská rodina, s akými zvykmi a obradmi sa spájali jednotlivé etapy v rodinnom živote. Usiluje sa o ich začlenenie do širšieho historického aj etnologického rámca a text obohacuje ukážkami z pokladnice slovenskej ľudovej kultúry.

Info v obchode2,5 €98 % • 7 009 recenziíĎalšie informácie

• , zakúpené v www.knihyprekazdeho.sk

Super kniha

• veľmi krásna kniha
  • , zakúpené v MegaKnihy.sk

• Pozrite sa, kde môžete produkt kúpiť:

Info v obchode2,5 €98 % • 7 009 recenziíĎalšie informácie
  • , zakúpené v preskoly.sk

• Velmi pekna knizka od renomovanej autorky.

Je to darček.