Amy, moja dcéra

417 g
Väzba
Knihy viazané

• , zakúpené v kníhkupectvo Golem

Knihu som len prelistovala narychlo,ale fakt ma zaujala na prvy pohlad.

• , zakúpené v Gorila.sk

Váha
417 g
Väzba
Knihy viazané

Nadaná, inšpiratívna, ikona svojej generácie.

Amy Winehouse možno charakterizovať mnohými prívlastkami, no fanúšikovia si ju budú navždy pamätať najmä pre jej povestný dôvtip, šarm a životný elán.

Dvadsiateho tretieho júla 2011 celý svet zaskočila správa, že táto neuveriteľná žena nás opustila. Zástupy fanúšikov prišli o svoj idol, rodina stratila svoju Amy.

Ako speváčke sa jej mohol rovnať iba málokto. Osobitá skladateľská zručnosť v spojení s neuveriteľným hlasom spôsobili, že už debutový album Frank si získal srdcia poslucháčov. Postupne sa ukázalo, že toto dievča zo severného Londýna je čosi viac ako obyčajná hviezda zo sveta šoubiznisu.

Mitch Winehouse, Amin otec a dôverník, sa s jej fanúšikmi podelil o svoje zážitky. Spoznáme malú Amy, ktorú s láskou vychoval, úspešnú umelkyňu, ale aj ženu čeliacu závislosti. Každodenné príbehy a osobné spomienky postupne vytvárajú obraz milujúceho dievčaťa s čarovným hlasom. Zoznámime sa s Aminými hudobnými vzormi aj s jej tajnými snami. Strmú cestu k úspechu však lemovali temné skúsenosti so závislosťou od drog.

Z anglického originálu Amy, My Daughter (HarperCollinsPublishers, London 2012) preložil Matúš Kyčina.

• , zakúpené v kníhkupectvo Golem

Knihu som len prelistovala narychlo,ale fakt ma zaujala na prvy pohlad.

• , zakúpené v Gorila.sk

• fajn kniha