Ako prekonať úzkosť

Doporučená ponuka Gorila.sk

Na sklade • 1 variant2,27 €98 % • 24 250 recenziíShop roka 2023 - VíťazĎalšie informácie

Autor
Rok vydania
2014

• vreckove balenie ktore mozete mat vzdy po ruke
  • , zakúpené v Zachej.sk

• Výborná kniha,ktorú odporúčam.
    • Táto téma je potrebná a aktuálna aj pre kresťanov a knihy s témou úzkosti,obáv,fóbii sa veľmi ťažko hľadajú v ponukách kresťanských knihkupectiev..
    • Výborná útla kniha s veľmi dobre spracovanou témou úzkosti,citových deprivácii,panických atakov.
    • ..úzkosť bráni v bežných činnostiach, znižuje kvalitu nášho života, býva jedným z príznakov dlhodobého stresu, syndrómu vyhorenia, ale aj pretrvávajúcej neistoty (existenčnej, patrnerskej, pracovnej). Objavuje sa pri konfliktoch, pri sklamaní alebo pri deprivácii, či dlhodobej frustrácii..

Sme veriaci katolíci,teda sa predpokladá,že budeme pokojní a rozvážni v postojoch aj konaní.No často sami nevieme prečo,bojíme sa byť v centre pozornosti.Napr.pri čítaní počas liturgie prežívame úzkosť,obvy.Strach,ktorý nám zovre hrdlo,nevieme správne dýchať,začnú sa nám triasť ruky,červenáme sa až za ušami a pod.
    Neustále si opakujeme: pokoj,to dám,tréma prejde..no občas to nejde..Kniha je výbornou pomôckou-nielen pochopiť čo sa deje,prečo sa to deje..ale aj ako sa s problémom popasovať.
    Autorka psychologička Dr.Kate Middleton výborne vystihla podstatu problému.Nezahrnula nás množstvom medicínskeho textu,ale overenými radami ako kontrolovať svoju úzkosť,ako jej predchádzať ,čomu sa vyhnúť,aby nás úzkosť nepriprravila o príležitosť vystupovať na verejnosti i užšom kruhu sebaisto,pokojne.Kniha je lekárskym a overeným návodom ako postupovať pri jednotlivých symptómoch.
    Knihu som našla v českom jazyku len nedávno a preto som bola milo prekvapená,že vyšla aj v slovenčine.Z obsahu ma zaujali hlavne kapitoly ostupňoch úzkosti,spúšťačoch ale aj relaxačných technikách a terapii.Užitočné webové stránky sú v záverečných stránkach knihy s odkazmi na rôzne poradenstvá a centrá v SR.

Autor
Tranoscius
Počet strán
Rok vydania
2014

V knihe Ako prekonať úzkosť sa autorka Kate Middleton vyjadruje ku kľúčovým témam. Čerpá pritom z dlhoročnej skúsenosti zo svojej psychologickej praxe. Jej cieľom je vysvetliť, čo je to úzkosť a ako funguje. Toto dielo je plné životných príbehov a príkladov. Je to užitočný sprievodca pre chorých, ich opatrovateľov a mnoho ďalších, ktorí majú pocit, že strácajú pevnú pôdu pod nohami.

• vreckove balenie ktore mozete mat vzdy po ruke
  • , zakúpené v Zachej.sk

• Výborná kniha,ktorú odporúčam.