Ako neprísť o dieťa - Viliam Dobiáš, Branislav Podhoranský

Počet strán
Rok vydania
2017

• , zakúpené v CELIMED – OMRON

Knihu ešte nemám preštudovanú, je však vo veľmi peknej kvalitnej väzbe a informácie v nej vyzerajú byť logicky veľmi dobre usporiadané a čitateľovi príjemné.

• , zakúpené v www.knihyprekazdeho.sk

576 g
Počet strán
Rok vydania
2017

Príručka prvej pomoci nie je určená výlučne matkám.Patrí do rúk a jej obsah aj do hláv otcov, starších súrodencov, starých rodičov, učiteľov, vychovávateľov, animátorov, táborových vedúcich a vôbec všetkým, ktorí sa v práci alebo vo voľnom čase pohybujú v prítomnosti detí od príchodu z pôrodnice po predpokladaný odlet z mama hotela v osemnástich rokoch.

Deti sú takí malí bezpečnostní hackeri. Pri prvom vstupe do neznámej miestnosti, či je to obývačka alebo kúpeľňa, okamžite nájdu bezpečnostnú dieru v systéme. Tak ako sa v každej domácnosti vyskytuje aspoň jedna kuchárska príručka, tak by mala byť v každej domácnosti knižka o prvej pomoci.Prečítaná.Principiálne je väčšina postupov prvej pomoci skoro rovnaká pre deti aj dospelých, ale existujú isté rozdiely.Keď ich niekto nepozná a bude dojčaťu, škôlkárovi poskytovať pomoc ako dospelému, je to určite lepšie ako nerobiť nič. Ale naše zlatíčka si zaslúžia poučenú mamičku, ktorá ovláda drobnejšie aj väčšie rozdiely a tak vie odmeniť potomka poskytnutím pomoci v tej najvyššej kvalite.

Autori knihy majú spolu 60 rokov skúseností v prvej pomoci a 40 praxe v záchrannej službe.

Knižka je rozdelená na nasledovné kategórie:

Dieťa nie je malý dospelý

Správanie chorého dieťaťa

Laické vyšetrenie dieťaťa

Kardiopulmonálna resuscitácia

Krvácanie

Bezvedomie

Šok a protišokové opatrenia

Poranenia kostí kĺbov a svalov

Úrazy spôsobené vonkajšími vplyvmi

Otravy

Poruchy dýchania

Tráviace ťažkosti

Laiká pomoc pri ľahkých ochoreniach – náhrada pohotovosti

Lekárnička

Ako neprísť o manžela

Do každej rodiny, naozaj do každej rodiny odporúčam túto prehľadnú, erudovanú a užitočnú príručku! Aby sme si ju mohli čítať, čo najviac si zapamätať a aby sme získané vedomosti čo najmenej museli použiť v praxi! Táto kniha nie je iba pre rodičov, starých rodičov a učiteľov. Je pre nás všetkých, pretože nikdy nevieme, či práve my nebudeme tým jediným dospelým nablízku, ktorý bude vedieť, čo treba robiť. Tak nech sú teda všetky deti zdravé a šťastné. Kniha, ktorú držíte v rukách, nám v tom bude pomáhať.

Eva Borušovičová, scenáristka, režisérka, spisovateľka a mam troch detí

Som úzkostlivá mama aj úzkostlivá stará mama. Dnes sa strachujem nie len o svoje dospelé deti, ale aj o deväť vnúčat. Mám obavu, že keby nedajbože, k nejakej nešťastnej udalosti prišlo, či by som sa ja alebo rodičia našich vnúčat vedeli správne zachovať.S nadšením vítam knihu pánov Viliama Dobiáša a Branislava Podhoranského Ako neprísť o dieťa. Je dôležité vedieť ako sa v kritickej chvíli zachovať. Svet je nebezpečný a aj deťom v ňom ide o život. Práve preto – pre ochranu a niekedy doslova pre záchranu ich života, sú užitočné takéto knihy.

Oľga Feldeková, novinárka, scenáristka, dramaturgička a mama piatich detí   *na tento produkt sa nedá uplatniť dodatočná zľava VŠZP -15%

Vydalo: Vydavateľstvo Dixit 2017

• , zakúpené v CELIMED – OMRON

• , zakúpené v www.knihyprekazdeho.sk

• Kto má dieťa, mal by si túto knihu zadovážiť, skvelý pomocník

• v praxi pouzitelna a zrozumitelne napisana kniha
  • , zakúpené v Panta Rhei.sk

• knižka je výborne pútavo písaná
    • pomôže nie len rodičom, malých detí, ale každému
    • jednotlivé kapitoly majú zhrnutie - v prípade potreby nemusíte čítať celý pokec, ale rovno čo treba robiť
    • ja som zakúpila aj ako darček tehotným kamarátkam :)
  • , zakúpené v Panta Rhei.sk

• knihu som kúpila ako darček, zbežne som ju prelistovala a je to dobrý pomocník pre rodiny, v ktorých sú deti.
  • , zakúpené v Najlacnejšie knihy

vynikajuca pomocka v starostlivosti o dieta, clovek ziska vedomosti s chorym dietatom, s dietatom po uraze

• , zakúpené v Panta Rhei.sk

Výborná kniha! Sú v nej návody ako postupovať v prípade núdze nielen pri dieťati, ale aj pri dospelej osobe v rôznych situáciách, či už dusenie, poranenie, teploty, zvracanie, kŕče, odpadnutie a iné. Obsahuje fotky a aj zážitky samotných lekárov. Odporúčam!

• , zakúpené v Panta Rhei.sk

• Určite odporúčam.Je to knižka,ktorá by určite nemala chýbať v žiadnej domácnosti...hlavne s malými deťmi.
  • , zakúpené v Panta Rhei.sk

Knihy MUDr. Dobiasa stoja za to, kniha je pisana pre laikov, takze nemusite sa obavat ze nebudete rozumiet ako svojmu dietatu poskytnut prvu pomoc, odporucam ju pre vsetkych rodicov, ale aj instruktorom a prvu pomoc

• , zakúpené v preskoly.sk

• Publikácia splnila očakávanie