40 jesení Nina Willner SK

Rok vydania
2016

• , zakúpené v Panta Rhei.sk

• komunikacia

Produkt mi neprisiel, pretoze bol vypredany. E-shop ma rychlostne upozornil, ze tovar nepride a peniaze mi boli vratene.

Autor
Vydavateľstvo Motýľ-B.Kocian
Počet strán
Rok vydania
2016

V tomto dojemnom príbehu sa skrýva skutočný život piatich žien - rodiny, ktorá bola viac ako štyridsať rokov rozdelená železnou oponou.

Keď mala Hanna dvadsať rokov, utiekla z východného Nemecka do západného, lenže cena za slobodu bola privysoká. Zanechala tam svojich rodičov, osem súrodencov a svoj milovaný domov.

O mnoho rokov neskôr sa Hannina dcéra, Nina Willner, vďaka svojej nevšednej práci vojnovej dôstojníčky ocitá vo východnom Nemecku, na mieste vzdialenom iba kúsok od jej nemeckej rodiny - od starkej, tety Heidi a sesternice Corduly, ktorá je v tom čase členkou olympijského tímu východného Nemecka. Čitateľ sa vďaka autorkinmu pútavému rozprávaniu dostane hlboko do tohto pochmúrneho a hrôzostrašného obdobia, ktoré rozdelilo mesto a krajinu a desí nás dodnes. 40 jesení je intímny a veľmi krásne napísaný príbeh o odvahe, trpezlivosti a láske piatich žien, o ich nezlomnej vôli, ktorá im umožnila bojovať o to, na čom záleží najviac - o šťastie vlastnej rodiny.

1zákazník odporúča produkt
  • , zakúpené v Panta Rhei.sk