Alfa samec

Ikar
Počet strán
Rok vydania
2015

Keď sa to stalo prvý raz, pripadalo mi to ako zázrak. Účty sa mi kopili a dosahovali takú výšku, akú by sa mi nikdy nepodarilo splatiť. Za mamu v sanatóriu, bratovo školné, moje školné, nájomné, elektrina. Všetko ležalo na mojich pleciach. A okrem toho som práve prišla o prácu. Nemala som nádej, na účte mi nezostali žiadne peniaze, nebola šanca, že by som si našla ďalšiu prácu. A potom odrazu, keď som stratila už aj poslednú nádej, našla som v schránke obálku. Bez spiatočnej adresy. Vpredu bolo napísané moje meno a vnútri bol šek na desaťtisíc dolárov. Stačili by na zaplatenie všetkých mojich účtov a niečo by mi ešte aj zostalo, kým si nájdem prácu. Mohla by som sa sústrediť len na školu. Keby ste dostali taký záhadný šek, ktorý by postačil na všetky vaše výdavky, nedali by ste si ho vyplatiť?

Ja som to urobila.

Po roku mi ktosi zaklopal na dvere. Pred domom stála dlhá čierna limuzína, pri dverách šofér a povedal len toľko: „Nadišiel čas splatiť dlh.“

Nastúpili by ste?

Ja som nastúpila.

Ukázalo sa, že niekomu dlhujem stodvadsaťtisíc dolárov.

Z anglického originálu Alpha (Seth Clark, 2014) preložila Miriam Ghaniová.

Ukážka z textu

Napriek tomu, že bol navonok pokojný, videla som v jeho očiach, že ním zmietajú city. Odvrátil sa, pozrel na mesto, odchlipol si čaju. V celej svojej mužskej kráse vyzeral naozaj nádherne. „Spomínaš si, čo som ti povedal?“

Namáhavo som prehltla. Takmer som na to zabudla. „Máš tajomstvo, ktoré sa týka aj mňa.“ Sadla som si vzpriamene a usilovala sa kontrolovať. „Povedal si mi, že keď mi ho prezradíš, všetko sa zmení.“

Prikývol, konečne odložil šálku a pozrel na mňa. Preložil si nohu cez nohu a oprel sa. „A keď sa to dozvieš, čo pravdepodobne urobíš – čo som povedal?“ „Odídem,“ šepla som.

Zatiaľ som mu nepovedala o svojich citoch. „Áno.“ Ohryzok mu poskočil, keď prehltol. Nikdy predtým som ho nevidela takého nervózneho. „Skôr ako začnem, poviem ti jedno: Si moja a vždy budeš. A ja sa starám o to, čo je moje. Takže ak odídeš, nemusíš sa báť. Už nikdy a ničoho. Rozumieš?“

Info v obchode2,5 €98 % • 7 014 recenziíĎalšie informácie

1zákazník odporúča produkt